Svařovací kukla Optrel crystal 2.0 - stříbrná

Kód: 10364
Neohodnoceno
Značka: Optrel
15 505 Kč
vyr 508 1006 900 Optrel Crystal 2 0
15 505 Kč 10 850 Kč 13 128,50 Kč včetně DPH
Do 3 dnů

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plně automatická svařovací kukla crystal2.0 je vlajkovou lodí švýcarského výrobce, společnosti OPTREL. Díky unikátním technologiím True Color View a Crystal Lens Technology 2.0 (CLT 2.0) poskytuje zcela realistické zobrazení barev, funkce Autopilot sama nastaví úroveň zatemnění DIN, samozřejmostí je i přepínač režimu broušení/svařování a vyměnitelné baterie.

 

Rozsah dodávky

 • Kukla OPTREL crystal2.0
 • Náhradní vnější ochranná folie - 1 kus
 • Obal na kuklu

 

Popis

Plně automatická svařovací kukla OPTREL crystal2.0 byla veřejnosti poprvé představena v říjnu roku 2018 na veletrhu EuroBLECH v Hannoveru. Již od první chvíle si získala pozornost všech profesionálních svářečů zejména revoluční technologií Crystal Lens Technology 2.0, díky které má kukla crystal2.0 jako první na světě úroveň zatemnění v neaktivním stavu DIN 2 a v aktivním stavu (během svařování) poskytuje neuvěřitelné barevné podání. Kukla je určena pro všechny metody svařování (kromě laserového), pro pájení, plazmové řezání nebo broušení.

 

 

 

TRUE COLOR VIEW

Díky technologii TRUE COLOR VIEW vidíte zcela čistě vše, co se děje před, v průběhu i po ukončení svařování. V aktivním stavu je obraz detailní, vysoce kontrastní, s neuvěřitelně širokým barevným spektrem.

 

Porovnání běžné kukly (vlevo) s kuklou OPTREL s technologií True Color View (vpravo)

 

CRYSTAL LENS TECHNOLOGY 2.0

Díky inovativní technologii CRYSTAL LENS TECHNOLOGY 2.0 (CLT 2.0) nabízí kukla v neaktivním stavu unikátní úroveň zatemnění DIN 2. Realistické barvy a brilantní vidění se přibližují pohledu přes okenní sklo - nádech do zelena je již minulostí.

Běžné svařovací kukly mají hodnotu zatemnění v neaktivním stavu DIN 3 až DIN 4. Byť se může zdát, že rozdíl v propustnosti světla není v porovnání s úrovní DIN 2 velký, skutečnost je zcela jiná. Zatímco u hodnoty DIN 4 je propustnost světla cca 5%, u hodnoty DIN 2 je propustnost světla cca 31%. A to je rozdíl téměř propastný... Slogan výrobce "Neuvěříte vlastním očím" je tak díky technologii CLT 2.0 splněn na 100%.

 

Neaktivní stav - porovnání běžné kukly (DIN 4) a kukly crystal2.0 (DIN 2)

 

Nastavení zatemnění AUTOPILOT s možností korekce

Jedinečné řešení OPTREL "AUTOPILOT" (adaptabilní zatmavení) automaticky přizpůsobuje stupeň tmavosti v průběhu svařování. Přidaný senzor jasu okamžitě rozpozná změny v intenzitě svařovacího oblouku a automaticky přizpůsobí úroveň zatmavení. Jste  tak stále dokonale chráněni nezávisle na změnách v intenzitě oblouku a velikosti svařovacího proudu. V režimu "AUTOPILOT" je možné provést manuálně korekci o ± 2 stupně DIN. Manuální úprava zatmavení už není nutná - ale je stále dostupná stisknutím tlačítka kdykoliv potřebujete.

 

Manuální nastavení zatemnění

Vedle režimu "AUTOPILOT" kukla umožňuje i běžné manuální nastavení hodnoty DIN v rozsahu 4 - 12. Nastavení se provádí ve 2 úrovních: DIN 4 - 8 a DIN 8 - 12. Přepínač a nastavení úrovně DIN je na vnější straně kukly.

 

Nastavení citlivosti

Kukla umožňuje nastavení citlivosti v závislosti na světelných podmínkách okolního prostředí (tmavé prostředí - nižší citlivost, světlé prostředí - vyšší citlivost) vč. režimu "Super High" pro extrémní citlivost. Režim "Super High" je určen pro svařovací proudy od 3 A. Ovládání citlivosti je na vnější straně kukly.

 

Reakční rychlost

Pro perfektní ochranu zraku je důležitá reakční rychlost samostmívací kazety. Kukla OPTREL crystal2.0 poskytuje bleskové přepnutí ze světlého do tmavého stavu a naopak. Čas přepnutí světlá/tmavá je 0,100 ms při pokojové teplotě, 0,070 ms při okolní teplotě 55° C. Čas přepnutí tmavá/světlá lze plynule nastavit v rozsahu 0,1 - 2,0 sekundy. Nastavení se provádí ovladačem na vnitřní straně kazety.

 

Funkce TWILIGHT

S přechodem z tmavého do světlého stavu souvisí i funkce "TWILIGHT", kterou je kukla OPTREL crystal2.0 vybavena. U běžných kukel dochází k přepnutí stavu tmavá/světlá skokově. Po delším svařování může být tento přechod pro svářeče nepříjemný a oči mohou být nakrátko "oslepeny". Právě tomuto stavu funkce "TWILIGHT" zamezuje - kazeta kukly přechází z tmavého do světlého stavu zcela plynule. Funkce "TWILIGHT" snižuje namáhání očí a umožňuje tak svařovat delší dobu s minimální únavou.

 

Individuální nastavení úhlové detekce senzorů

Na svářecích pracovištích může docházet k situacím, kdy kazeta kukly neúmyslně reaguje na svařovací oblouk jiného svářeče v okolí. Společnosti OPTREL má řešení: díky použití patentované posuvné senzorové lišty lze snížit úhlovou detekci senzorů z 80° na 60°. To zabraňuje reakci kazety na svařovací procesy v okolí svářeče.

 

Změna úhlové detekce senzorů pomocí patentované senzorové lišty

 

Přepínač režimu svařování/broušení

Kukla umožňuje přepnutí do režimu broušení. Tlačítko přepnutí "Grind on/off" je na vnější straně kukly a díky své velikosti se snadno ovládá i v rukavicích. Po stisku tlačítka se kukla přepne do neaktivního stavu DIN 2 a poskytuje tak nejen důkladnou ochranu celého obličeje před jiskrami a okujemi, ale díky technologii CLT 2.0 i čisté a přirozené barvy a skvělý výhled na místo broušení.

 

Ovládací panel - funkce AUTOPILOT, manuální nastavení zatemnění, citlivost a přepínač broušení

 

Snížení zátěže svářeče

Při celodenním používání svařovací kukly dochází k výraznému namáhání krční páteře svářeče. Každý zbytečný gram váhy je znát a proto byl při vývoji kukly OPTREL crystal2.0 kladen důraz na co nejnižší hmotnost. Výsledkem je jedna z nejlehčích kukel na trhu s hmotností 460 g. V kombinaci se speciální reflexní povrchovou úpravou, která odráží teplo, nabízí kukla OPTREL crystal2.0 maximální komfort svářeče a snížení zátěže i při celodenním použití.

 

Záruka 2 + 1

Na kuklu OPTREL crystal2.0 je poskytována základní záruka 2 roky (neplatí pro baterie). Pokud do 6 měsíců od nákupu provedete on-line registraci kukly na stránkách výrobce (www.optrel.com/register), bude záruka prodloužena o 1 rok na celkové 3 roky.

 

Přehled všech vlastností

 • Technologie True Color View pro živé barvy
 • Technologie Crystal Lens Technology 2.0 pro unikátní stupeň zatemnění DIN 2 ve světlém stavu
 • Optická kvalita: 1/1/1/2
 • Průzor: 100 x 50 mm
 • 3 optické senzory
 • Rozsah zatemnění: DIN 4 - 12
 • Nastavitelná citlivost vč. zóny "Super High" pro proudy od 3 A
 • Nastavitelný čas zesvětlení: 0,1 - 2,0 sekundy s funkcí Twilight
 • Reakční doba: 0,100 ms
 • Patentovaná posuvná senzorová lišta pro snížení úhlové detekce senzorů
 • Přepínač režimů svařování/broušení
 • Komfortní hlavový kříž s možností nastavení vzdálenosti kukly od obličeje
 • Napájení: solárním článkem a vyměnitelnými bateriemi CR2032 (2 kusy)
 • Hmotnost: 460 g
 • Záruka 2 + 1 rok (po on-line registraci)

Doplňkové parametry

Kategorie: Ochranné pomůcky
Záruka: 3
Katalogové číslo: 1006.900

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: